titulka ingot

SESTAVA INGOTT

jura MODRÝ PORTUGAL

(vl. jm. Jiří Šperl)
- v porodní knize evidován 21. 5., se měl možná původně narodit o fous dříve, nakonec poté, co jeho otec konečně sehnal do auta směřujícího do porodnice benzín, osudově zrozen ve znamení Blížence, "Poctivý synek z Darkova, slivovicový gurmán a hokejista s nejtenšíma nohama na světě", jak o něm svého času psal bulvár, zapřísáhlý odpůrce ideologie komančů, metalový požitkář a několikanásobný pokořitel deseti piv bez chcaní. Uchu mu lahodí zvuk karambolů kulečníkových koulí a lamp Marshallu JCM 800. Klasika potvrzuje výběrem kytar: Gibson Flying a Gibson Explorer.
maco MACO

- (vl. jm. Martin Szczur)
Temné karvinské slunce poprvé spatřil 28.5. ve druhé půlce minulého století a natolik mu učarovalo, že si to hned zamlada zamířil na šachtu, aby posiloval republiku vyrubanými tunami černého zlata, avšak nepřestal přitom myslet na svůj sen, který spočíval v jeho přesunu z dolů na koncertní pódia. Proto si jako své vzory vybral Scorpions, Gotthard, Axel Rudi Pella nebo Garyho Moora. Na jeho realizaci pracuje tvrdě vždy v pauzách při sledování TV. Vydanou energii doplňuje pokud možno ve variantě vepřo-knedlo-zelo-rum. Kravál způsobuje poctivě lampama svého Marshall stacku a struny natahuje na Ephiphone Explorer, Jackson Dinky JS 32 a Jackson JS 32 Rhoads.
basa

POTY

- (vl. jm. Jiří Potáč)
Pozitivní a skromný Valach z Valmezu určitě tušil, co se chystá, proto se narodil včas (12. 10. 1989), stihnul si vychutnat Sametovou revoluci a na svobodné vlně se rozjel životem za svou osudovou touhou - muzikou. Proplul tunou kapel, získal přehled a již jako rutinovaný hráč zakotvil v Ingottu, aby tady přitvrdil muziku. O jeho hudební všestrannosti svědčí například i pozice kytaristy a zpěváka v rockovém Kanonu, bluesovém Blues Street Bandu a dokonale věrný vokální výkon v roli Davida Coverdala ve Whitesnake Tribute Bandu. Ostatně výčet hudebních vzorů a jejich vliv na jeho formování hovoří za vše: AC/DC, Accept, Black Sabbath, Deep Purple, Judas Priest, Led Zeppelin, Queen, Brian May, Ken Hensley, Mike Portnoy, Joe Satriani,...
Mrazivě přesné a hutné tóny vyluzuje na legendárním Peavey - Mark III Bass 1978 (head + cabinet) pomocí ještě legendárnější Fender Precision Bass.

 
bubenik

DAVE

- (vl. jm. David Klement)
Si s hudbou rozumněl určitě už v matčině lůně, neboť se narodil (25. 4. 1995) do muzikantské rodiny a tak není divu, že začal hrát brzy, nejdřív na dechové nástroje (flétna, saxofón), později, nejspíš pod vlivem svého strýce, rockerům známého Pepy Cigánka, přechází na bicí a rozhoduje se ukončit slibně nastartovanou kariéru sportovního gymnasty. A dělá dobře, protože se už jako teenager objevuje v legendárním Citronu a jako dvacetiletý pak spolupracuje s kapelami Limetal nebo Stroy. Dobrovolně prý poslouchá skoro všechno, především své vzory (Dave Weckl, Virgil Donati, Thomas Lang, Matt Garstka, Ray Luzie) a musí poslouchat svého učitele na konzervatoři, kterým je Doxa z Arakainu. &nb sp;  ; Energii si vybíjí na DC Custom Drums a Soultone Cymbals pomocí paliček Balbex Drumstick.